Społeczna szkoła podstawowa
Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.
Aktualności
Narodowe Czytanie 2021
4 września 2021 r. po raz kolejny Społeczna Szkoła Podstawowa włączyła się do akcji Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.
Miejskie obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowe
1. września 1939 roku był zupełnie inny, niż poprzednie… Zamiast śpiewu ptaków, dźwięku szkolnego dzwonka, gwaru podekscytowanej i radosnej młodzieży czy choć błogiej ciszy, Polacy usłyszeli złowieszcze komunikaty, świsty kul i bomb. Dokładnie 82 lat temu wybuchła II Wojna Światowa.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uczniowie zostali przywitani oficjalną akademią przygotowaną przez koleżanki i kolegów pod opieką mgr Agaty Doluk i mgr Joanny Lewczuk.
Plany lekcji
na rok szkolny 2021/22 semestr zimowy
Klasa 1A
Klasa 1B
Klasa 2A
Klasa 2B
Klasa 3
Klasa 4A
Klasa 4B
Klasa 5A
Klasa 5B
Klasa 6
Klasa 7
Klasa 8
Organizacja roku szkolnego 2021/2022
w Społecznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Białej Podlaskiej
Semestr zimowy:
1 września 2021 r. – rozpoczęcie roku szkolnego
1 listopada 2021 r. – Wszystkich Świętych (dzień wolny)
11 listopada 2021 r. – 103. rocznica Odzyskania Niepodległości (dzień wolny)
12 listopada 2021 r. – dzień wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych (dzień dyrektorski)
do 22 grudnia 2021 r. – wystawienie zagrożeń oceną niedostateczną
23 grudnia 2021 r. – 2 stycznia 2022 r. – Święta Bożego Narodzenia – zimowa przerwa świąteczna
6 stycznia 2022 r. – Święto Trzech Króli (dzień wolny)
7 stycznia 2022 r. – dzień wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych (dzień dyrektorski)
do 14 stycznia 2022 r. – wystawienie propozycji ocen semestralnych
do 28 stycznia 2022 r. – wystawienie ocen semestralnych
31 stycznia 2022r. – zakończenie I semestru, Rada Pedagogiczna Klasyfikacyjna
14 – 27 lutego 2022 r. – ferie zimowe
Semestr letni:
14 – 19 kwietnia 2022 r. – Wielkanoc – wiosenna przerwa świąteczna
1 – 3 maja 2022 r. – święta majowe – dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych
maj 2022 r. – Egzaminy Ośmoklasisty (dokładny termin będzie podany przez OKE)
do 20 maja 2022 r. – wystawienie zagrożeń ocena niedostateczną
5 czerwca 2022 r. – Festyn Rodzinny
do 3 czerwca 2022 r. – wystawienie propozycji ocen końcoworocznych
do 15 czerwca 2022 r. – wystawienie ocen końcoworocznych
16 – 17 czerwca 2022 r. – Boże Ciało (17 czerwca – dzień dyrektorski)
20 czerwca 2022 r. – Rada Pedagogiczna Klasyfikacyjna
24 czerwca 2022 r. – zakończenie roku szkolnego
Do pobrania
Ankieta dotycząca stanu zdrowia dziecka SSP
KARTA ZAPISU DZIECKA DO SSP
Oświadczenie Rodzica SSP
Zgoda na pomiar temperatury ciała dziecka SSP
Skuteczna komunikacja z rodzicami SSP
Statut SSP
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia rozwijające i wyrównujące szanse w klasach I-III oraz IV-VIII
Wychowankom klas I-III, przejawiającym ponadprzeciętne zdolności w zakresie edukacji, a także tym, którzy wykazują braki są organizowane zajęcia rozwijające oraz wyrównujące szanse edukacyjne. Wszystko po to, aby wspomagać wyróżniających się uczniów oraz wspierać tych, którym zdobywanie nowych umiejętności sprawia nieco więcej trudności. Powyższe praktyki są kontynuowane w klasach IV-VIII. Przede wszystkim w zakresie przedmiotów egzaminacyjnych (języka polskiego, matematyki, języków obcych), a także tych, które cieszą się zainteresowaniem wśród uczniów lub sprawiają im większe trudności.
Język rosyjski IV-VI
Świadomi, jak ważna w dzisiejszych czasach jest umiejętność posługiwania się językami obcymi wprowadziliśmy w naszej szkole naukę języka dodatkowego – rosyjskiego. W klasach IV-VI przedmiot jest traktowany jako nadprogramowy, a jego nauczanie skupia się przede wszystkim na oswajaniu z podstawami – odmiennym alfabetem, fonetyką etc. Natomiast w klasach VII-VIII edukacja w w/w zakresie jest kontynuowana zgodnie z podstawą programową w formie drugiego języka obowiązkowego. Bardziej dociekliwi i zafascynowani uczniowie mogą ponadto skorzystać z dodatkowych zajęć odbywających się w ramach koła z języka rosyjskiego.
Zwiększona liczba godzin z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego.
Dbamy, aby nasi uczniowie zdobywali wysokie wyniki na egzaminach ósmoklasisty, gdyż wiemy, że mają one realny wpływ na przyszłość naszych wychowanków, dlatego już od klasy czwartej realizujemy materiał z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego w rozszerzonym wymiarze godzinowym. Ponadto, w klasie VIII uczniów obowiązują dodatkowe godziny poświęcone przygotowaniu do egzaminu. Podczas zajęć skupiamy się na rozwiązywaniu przykładowych testów, zadań egzaminacyjnych oraz powtórzeniach najistotniejszych treści programowych
Basen
Podczas cotygodniowych zajęć odbywających się na krytej pływalni I Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej oraz najstarszej grupy Społecznego Przedszkola nabywają i doskonalą umiejętności pływackie pod okiem Pana Antoniego Toczka. Wychowankowie przejawiający wysokie zdolności biorą udział w zawodach i odnoszą liczne sukcesy na arenie międzyszkolnej.
Chór szkolny
Na terenie naszej szkoły, od wielu lat działa chór szkolny prowadzony przez doświadczoną nauczycielkę i dyrygentkę mgr Agatę Doluk. Działania grupy skupiają się przede wszystkim na pozyskiwaniu, rozwijaniu i prezentowaniu młodych talentów. Działania szkolnego chóru nie tylko uświetniają wydarzenia organizowane na terenie Społecznej Szkoły Podstawowej. Chórzystki wielokrotnie prezentowały swoje umiejętności na konkursach wokalnych odbywających się nie tylko na terenie miasta, ale także powiatu, czy województwa.
Drużyna Piłkarska „Red Sielczyk”
Wraz z pojawieniem się wśród naszej kadry pedagogicznej mgr Przemysława Skrodziuka (nauczyciela wychowania fizycznego) życie sportowe zaczęło tętnić nowym życiem. Szczególnie w dziedzinie piłki nożnej. Pod okiem doświadczonego trenera powstał klub „Red Sielczyk”, w którym nasi młodzi sportowcy od wczesnych lat mogą realizować swoje piłkarskie zamiłowania oraz pasje. Chłopcy rozwijają swoje umiejętności podczas regularnych treningów na terenie szkoły oraz poprzez udział w licznych rozgrywkach
Terapia logopedyczna
Opieka logopedyczna w naszej szkole jest dedykowana przede wszystkim dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Terapii poddawani są także pozostali uczniowie przejawiający problemy z prawidłową artykulacją kłopotliwych głosek. Regularne zajęcia są prowadzone przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu logopedii, którzy nieustannie poszerzają i aktualizują swoją wiedzę na rozmaitych szkoleniach odbywających się na terenie całego kraju.
Terapia Integracji Sensorycznej
W naszej szkole, od wielu lat mamy możliwość wspomagania naszych uczniów w zakresie przetwarzania sensorycznego pod okiem certyfikowanego terapeuty i diagnosty SI I° oraz II°. Zajęcia odbywają się w profesjonalnym i w pełni wyposażonym gabinecie Integracji Sensorycznej znajdującym się na terenie naszej placówki. Wspomaganie propriocepcji, układu przedsionkowego, wzrokowego, dotykowego, słuchowego, węchowego oraz smaku odbywa się podczas regularnych sesji terapeutycznych, obfitujących w nowoczesne i kreatywne rozwiązania mgr Beaty Wawryniuk.
Zajęcia rewalidacyjne
Wykwalifikowani nauczyciele, zajmujący się rewalidacją w Społecznej Szkole Podstawowej czuwają nad rozwojem najbardziej potrzebujących uczniów. Wyrównywanie szans edukacyjnych, poszukiwanie mocnych stron wśród wychowanków oraz wspieranie ich i podnoszenie kompetencji w sferach deficytowych to podstawowe zadania naszych specjalistów. Warto nadmienić, ze działania przynoszą szybkie i wymierne rezultaty. Również dlatego, że odbywają się w oparciu o innowacyjne metody i techniki (m. in. Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Metodę Dobrego Startu, Arteterapii, Muzykoterapii, Bajkoterapi etc.).
Opieka Pedagoga i Psychologa szkolnego
Nad sprawami wychowawczymi oraz rozwojowymi czuwają: Pedagog Szkolny – mgr Marlena Derlukiewicz oraz Psycholog – mgr Magdalena Frączek. Panie z ogromną dozą uważności oraz cierpliwości pochylają się nawet nad najmniejszymi problemami każdego z wychowanków. Ponadto niosą wsparcie rodzicom oczekującym pomocy. Każdego dnia naprowadzają młodszych i starszych uczniów na właściwe tory oraz wskazują drogę ku najbardziej optymalnym rozwiązaniom wszelkich kłopotliwych kwestii.
Gimnastyka korekcyjna
Od wielu lat dbamy o prawidłową postawę ciała naszych wychowanków. Nie tylko umożliwiając im udział w regularnych zajęciach na basenie, ale również organizując specjalistyczne zajęcia z zakresu gimnastyki korekcyjnej. Dzieci są dzielone na grupy według wieku oraz poziomu sprawności i rozpoznanej wady. Kwalifikacja na zajęcia odbywa się na podstawie skierowania od lekarza lub pielęgniarki szkolnej.
Doradztwo Zawodowe
Uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej uzyskują w murach naszej szkoły wymierną pomoc w wyborze dalszej ścieżki życiowej. Specjalistyczne zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego pomagają wychowankom w lepszym zrozumieniu samego siebie oraz osobistych potrzeb, aspiracji, a także w sprawniejszym odnalezieniu się w przestrzeni bogatego środowiska przyszłego kształcenia. Jako cel nadrzędny stawiamy na niesienie pomocy w osiągnięciu właściwego przystosowania zawodowego.
Świetlica Szkolna 07:00 – 17:00
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy są nie tylko opiekunami swoich pociech, ale przede wszystkim czynnymi pracownikami, wprowadziliśmy dziesięciogodzinną opiekę świetlicową. Zapracowani rodzice mogą powierzyć nam opiekę nad swymi dziećmi od wczesnych godzin rannych, aż do popołudniowych (07:00 – 17:00). Podczas pobytu w świetlicy szkolnej dzieci mogą skorzystać z kreatywnych zajęć plastycznych, muzycznych, sportowych, a także wziąć udział w zabawach i aktywnościach organizowanych na świeżym powietrzu. W ramach działań opiekuńczo-wychowawczych nauczyciele świetlic dbają i czuwają przede wszystkim nad bezpieczeństwem naszych uczniów oraz dbają by prace domowe nie musiały czekać na realizację do wieczora.
O szkole
Społeczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Białej Podlaskiej jest placówką niepubliczną prowadzoną przez Podlaskie Stowarzyszenie „Dobra Szkoła” od 2012 roku. Mała, kameralna szkoła, położona w zacisznym miejscu, na obrzeżach miasta Biała Podlaska. Sam budynek nie jest duży. Może właśnie dlatego panuje w nim rodzinna atmosfera. Tworzymy miejsce ciepłe i opiekuńcze, w którym każde dziecko jest traktowane podmiotowo i nie jest anonimowe.
Dysponujemy dziewięcioma salami lekcyjnymi, biblioteką, świetlicą, pracownią komputerową, salą rekreacyjną oraz profesjonalnie wyposażonym gabinetem logopedycznym i integracji sensorycznej. Wszystkie pracownie wyposażone są w sprzęt audiowizualny i tablice multimedialne oraz stały dostęp do sieci internetowej. Posiadamy małą salę gimnastyczną. W ogrodzie szkolnym znajduje się plac zabaw, siłownia oraz wielofunkcyjne pełnowymiarowe boisko.
Nasza przytulna i rodzinna szkoła, to drugi dom dla ciekawych świata, wrażliwych dzieci, które wspólnie z nauczycielami poszukują, doświadczają i zdobywają wiedzę.
Nasze cele osiągamy współpracując z Rodzicami.
Nasza placówka promuje wartości chrześcijańskie, które sprzyjają prawidłowemu kształtowaniu osobowości młodego człowieka.
Kadra
mgr Bożena Szyc
Dyrektor Szkoły
mgr Agata Doluk
Wicedyrektor Szkoły
Kadra pedagogiczna
mgr Anita Tymińska - Bieńczyk
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego
mgr Małgorzata Kucharczuk
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
mgr Alina Nazaruk
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
mgr Marlena Derlukiewicz
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pedagog
mgr Katarzyna Artyszuk
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wychowanie do życia w rodzinie
mgr Bożena Szyc
nauczyciel historii
mgr Agata Doluk
nauczyciel muzyki, plastyki, gimnastyki korekcyjnej i chóru
mgr Małgorzata Suszczyńska
nauczyciel języka polskiego
mgr Beata Wawryniuk
nauczyciel języka polskiego, logopeda, terapeuta integracji sensorycznej
mgr Arkadiusz Rogulski
nauczyciel języka polskiego
mgr Aleksandra Żylik
nauczyciel języka angielskiego
mgr Agnieszka Martychowiec
nauczyciel języka angielskiego
mgr Małgorzata Wawryca
nauczyciel języka rosyjskiego
mgr Joanna Lewczuk
nauczyciel matematyki
mgr Marcin Klimiuk
nauczyciel matematyki i fizyki
mgr Przemysław Skrodziuk
nauczyciel wychowania fizycznego, trener piłki nożnej
mgr Mariola Stańczyk
nauczyciel geografii, informatyki, techniki, edukacji dla bezpieczeństwa, bibliotekarz
mgr Aneta Witkowicz
nauczyciel biologii, chemii i przyrody
mgr Monika Szupiluk
nauczyciel wiedzy o społeczeństwie
ks. Krzysztof Niestieruk
nauczyciel religii
mgr Katarzyna Hałaszuk
nauczyciel wspomagający
mgr Magdalena Frączek
nauczyciel wspomagający, psycholog
mgr Marta Kolanowska - Marszczuk
nauczyciel wspomagający
mgr Marta Juzwuk
logopeda
mgr Joanna Harasimiuk
doradztwo zawodowe
mgr Bożena Kłoczko
nauczyciel religii
Kadra niepedagogiczna
Małgorzata Uss
główny sekretarz
Dorota Pióro
główna księgowa
Maria Dobrowolska
woźna
Beata Melaniuk
woźna
Beata Artyszuk
pomoc kuchenna
Katarzyna Pawlak
pomoc kuchenna
Jan Charkiewicz
konserwator